“Nesër fillon regjistrimi”, dekani i Fakultetit të Ekonomisë-maturantëve: Pas studimeve do të jeni specialistë të kërkuar në tregun shqiptar

Dekani i Fakultetit të Ekonomisë, Prof. Dr. Dhori Kule në një konferencë për shtyp në një mesazh të dhënë maturantëve, u shpreh se Fakulteti Ekonomik i ofron të gjitha mundësitë për të pasur sukses në rrugën e arsimimit të tyre.

“Nesër fillon regjistrimi. Maturantët të mos shqetësohen, pasi sikur të regjistrohen të gjithë fituesit mbetet edhe 200 vende të lira. Nëse ata kanë vendosur të jenë studentë të Fakultetit të Ekonomisë dhe pas 5 vitesh të jenë specialistë të kërkuar në tregun shqiptar. Në arsim çelësi i suksesit është mësuesi.

Fakultetit i Ekonomisë ka  175 pedagogësh nga të cilët 74 janë profesorë të asocuar, 51 doktorë. Aktori kryesor në Fakultetin e Ekonomisë është jashtëzakonisht eficent. Është i përfshirë në projektë ndërkombëtare dhe kjo e bën atraktive”, u shpreh më tej Prof. Dr. Dhori Kule.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts