Nga Anderlehti te Karabaku, ja kundërshtarët e mundshëm të Partizanit, Vllaznisë dhe Laçit në rast kualifikimi në raundin e tretë
Klubet shqiptare kanë filluar përgatitjet e tyre për sfidat e turit të dytë në Ligën e Konferencës, ku shpresohet te një ecuri sa më pozitive. Ndërkohë ditën e sotme, në orën 14:00, Partizani, Laçi, Vllazniado të mësojnë kundërshtarët e turit të tretë në rast të një kualifikimi të mundshëm.

Liga e Konferences

Të gjitha ekipet shqiptare, do të jenë në “ankth” për të mësuar se cilin do të kenë rival në rast se do të kalojnë në turin e tretë të këtij kompeticioni. Së fundi UEFA ka bërë edhe ndarjen duke përcaktuar grupin e rivalëve të mundshme të skuadrave shqiptare, në rast kualifikimi. Kundërshtarët konkretë do të përcaktohen në shortin e orës 14:00:

KUNDËRSHARËT E MUNDSHËM TË VLLAZNISË NË RAST KALIMI NË TURIN E TRETË:

Sutjeska (MNE) / Maccabi Tel-Aviv (ISR)
CSKA-Sofia (BUL) / Liepāja (LVA)
Qarabağ (AZE) / Ashdod (ISR)

KUNDËRSHARËT E MUNDSHËM TË PARTIZANIT NË RAST KALIMI NË TURIN E TRETË:

Elfsborg (SWE) / Milsami Orhei (MDA)
Újpest (HUN) / Vaduz (LIE)
Olimpija Ljubljana (SVN) / Birkirkara (MLT)
Kolos Kovalivka (UKR)

KUNDËRSHARËT E MUNDSHËM TË LAÇIT NË RAST KALIMI NË TURIN E TRETË:

Dundalk (IRL) / Levadia Tallinn (EST)
Hafnarfjördur (ISL) / Rosenborg (NOR)
Anderlecht (BEL)

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.