Nga burgu, te ‘tradhtia’ nga brenda PL-së, Meta nuk përmbahet: Nuk më kërcet fare, jam i pastër si kristali. Do të jem kryeministër

nga burgu te tradhtia nga brenda pl se meta nuk permbahet nuk me kercet fare jam i paster si kristali do te jem kryeminister
nga burgu te tradhtia nga brenda pl se meta nuk permbahet nuk me kercet fare jam i paster si kristali do te jem kryeminister

Meta ka vijuar me deklaratat e forta.

PYETJE
Osman Stafa:
dua të bëj pyetjen zoti Meta: A keni informacione se do të përfundoni në burg? Ai i trembeni idesë se do të shpalleni non-grata nga SHBA? Pse ju tremb çështje CEZ-DIA kur e keni deklaruar se jeni i pafajshëm? Dumani mund të ngrejë akuzën, por vendimin e jep gjyqësori. Zëri shqiptar i Amerikës, është ambasada amerikane, që ka dhënë mbështetje ndaj zotit Dumani. A keni dyshime se dikush nga partia juaj ju ka shitur te drejtësia.

Meta: Se pari kam një pyetje për ju nëse më lejoni; A u dekorua Dvorani nga sekretari i Shtetit si heroi i antikorrupsionit? Pse nuk ishte në axhendë ai? Edi Rama çau tv kur u dekorua Dvorani. Kam një pyetje; pse Edi Rama e la me 7 pyetje zgjedhjen e Dvoranit. Nuk më kërcen fare jo për Çez-Dia, pasi jam kristal i pastër. Dum Dumani është përpjekur që të falsifikojë një proces. Ka marrë përsipër dhe se do të bëjë namin, dhe para një mentori. Nuk ka kurajo të merret me aferën e Ramës dhe Damianin me aferën CCEZ, por do të merret me ato çështje që kanë qenë të mbyllura, me persona si ai i çmenduri që është dënuar me vendim gjykate për dhunë në familje dhe që del në tv dhe flet, si punëtori i Damianit. Do të jem kryeministër i Shqipërisë dhe do të bëj dhe mandat presidenti, por do të jetë pas disa viteve. Për non-gratat nuk ekziston një shqetësim i tillë. Problem është kur të shpall Ilir Meta non-grata.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts