Nga Cornwall në Bruksel, mbahet sot Samiti i NATO-s, priten vendime për sigurinë

Pas Samitit të G7, sot e ka radhën ai i NATO-s. Liderët europianë dhe Presidenti i SHBA, Joe Biden janë zhvendosur nga Cornwall në Bruksel.

Sipas aleancës, priten që ditën e sotme në takimin e liderëve të vendeve anëtare të NATO-s të merren vendime për sigurinë e së ardhmes.

Ky është Samiti i parë i NATO-s ku Biden merr pjesë si President i SHBA dhe ai pritet të adresojë çështjet për Kinën dhe Rusinë.

Nesër ai përmbyll vizitën 8-ditore në Europë me takimin në Gjenevë me Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.