Nga integrimi i shteteve të Ballkanit Perëndimor te raportet Kosovë-Serbi, çfarë do të diskutojnë sot liderët europianë në samitin e BE-së në Bruksel

Liderët e Bashkimit Evropian në samitin e fundit nën Presidencën suedeze të Këshillit Evropian që ka nisur në Bruksel, do të diskutojnë mes tjerash edhe për procesin e integrimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE dhe për tensionet në raportet mes Kosovës dhe Serbisë, të cilat po vazhdojnë. Në prag të nisjes së këtij […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts