Nga Mitrovica në Prizren, arrestohen 20 persona në Kosovë, kontrabandonin emigrantë

KOSOVA

Një operacion policor në Kosovë ka çuar në arrestim e 20 personave për kontrabandë emigrantësh.

Policia bëri disa kontrolle në Mitrovicë të Jugut e Prizren kryesisht hotele, shtëpi dhe objekte ku ka arrestuar 14 qytetarë të Kosovës dhe 6 të tjerë nga Iraku, Siria dhe Palestina.

Prokuroria vendosi që vetëm 11 prej tyre të mbahen në paraburgim, kurse 9 të tjerë u liruan.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *