Nga moti te pirja e duhanit, shkaqet më të pazakonta që ju çojnë në depresion

nga moti te pirja e duhanit shkaqet me te pazakonta qe ju cojne ne depresion

Ka shumë shkaktarë që juve mund të ju çojnë në depresion si: traumat, dhimbja, problemet financiare dhe papunësia.

depresion

Në të vërtetë, nuk mund të ketë një arsye konkrete pse ju vuani nga depresioni – por studiuesit rendisin edhe disa nga shkaktarët më të pazakonshëm si janë:

-Moti gjatë verës

-Pirja e duhanit

-Sëmundja tiroide

-Shprehia për të fjetur pak

-Mbingarkesa nga Facebook

-Fundi i një shfaqje televizive apo filmi

-Vendi ku ju jetoni

-Mungesa e peshkut në shujtat tuaja

-Marrëdhëniet jo të mira me vëllezërit e motrat

-Pilulat që konsumohen për lindje

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts