Nga nëntori Australia aplikon dozën e tretë të vaksinës kundër Covid për grupmoshat mbi 18-vjeç

Australia ka autorizuar aplikimin e dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit për grupmoshën mbi 19-vjeç.

Pritet që doza e tretë të aplikohet nga muaji nëntor.

Ministri i Shëndetësisë Greg Hunt ka deklaruar se doza e tretë do të jetë në dispozicion për të gjithë qytetarët që kanë marrë dy dozat e vaksinës Pfizer-BioNTech, Oxford/AstraZeneca ose Moderna.

Ai gjithashtu paralajmëroi se fillimisht duhet të nisim me të moshuarit dhe personat me aftësi të kufizuara si grupmosha më të rrezikuara.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *