Nga njohja me bashkëkorten te episodet komike me kolegët, rrëfimi i aktorit Edmond Halili në Vila24

nga njohja me bashkekorten te episodet komike me koleget rrefimi i aktorit edmond halili ne vila24
nga njohja me bashkekorten te episodet komike me koleget rrefimi i aktorit edmond halili ne vila24

Në 50 vitet e tij në skenë, Edmond Halili spikati për interpretimet krah emrave të mëdhenj të humorit si Tano Banushi, Paulin Preka, Zyliha Miloti, Gëzim Kruja, Zef Deda etj.

I ftuar në Vila24 ai erdhi në një intervistë ndryshe ku ndau me publikun raportin që ka me dy djemtë e tij dhe bashkëshorten.

“Ne jemi si familje humoristësh, unë kam dy djem, kam dhe një grua me letra domethënë. Jam penduar për djalin e madh që nuk e bëra aktor se duke parë që aktori nuk ka ndonjë fitim të madh këtu.

Jam baba i jashtëzakonshëm dhe shtëpiak i tmerrshëm edhe pse s’ma beson asnjë këtë. Në lagje madje kur më shohin më thonë si nuk vajte njëherë me duar bosh në shtëpi. Gruan e kam nga Fieri, në fillim nuk kuptoheshim për shkak të dialektit. Unë dhe ajo jemi njohur në një dasëm ku ishim të ftuar”- tha Halili për NEWS24.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts