Nga Qaka te Balliu, ja lojtarët që mund të largohen nga ShqipëriaShqipëria kërkon të shfrytëzojë nenet e ndryshme ligjore në rregulloren e FIFA-s, për të bërë të mundur që një lojtar i Zvicrës, Pajtim Kasami, të mund të vishet kuqezi.

balliu

Mirëpo, ekziston edhe e anasjella që ndonjë prej lojtarëve të Kombëtares shqiptare të mund të largohet. Të tillë janë emra si Vullnet Basha, Kamer Qaka, Astrit Hajdareviç apo edhe Ivan Balliu, etj.

Lojtarë që nuk janë ftuar prej kohësh në Kombëtare dhe kësisoj, mund edhe të mendojnë largimin në një tjetër përfaqësuese në bazë të origjinës së ndonjërit prej të parëve të tyre, gjyshërve apo prindërve.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.