Nga reduktimi i policisë në ndërtesat komunale, te zgjedhjet e parakohshme, Kurti publikon tetë pika: Shtensionojnë situatën në Veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë publike tetë pika, të cilat, siç thotë ai, çojnë në shtensionim të situatës në katër komunat veriore të Kosovës, Mitrovicë e Veriut, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq. Kurti tha se këto pika ia ka propozuar kryediplomatit të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, javën e kaluar kur ky i fundit, […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts