Nga Roma në Bruksel, Kurti konfirmon takimin me Vuçiçin, ja kërkesat që do t’i shtrojë palës serbe

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, ka thënë se pas vizitës të cilën nesër do ta ketë në Vatikan do të udhëtojë për në Bruksel. E në Bruksel tha se do të ketë takim të dialogut të nivelit të lartë, që nënkupton që me ndërmjetësimin e përfaqësuesit të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts