Nga Saranda në Tropojë, Lulzim Basha në 9 qytete nga jugu në veri. Ja simbolika e veçanteIMG-20210417-WA0029 IMG-20210417-WA0028Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është pritur me ovacione dhe duartrokitje në Tropojë, edhe pse në qytet kishte nisur shiu.

Demokratët kishin dalë ta prisnin në hotelin ku ishte akomoduar, duke e shoqëruar deri në hollin kryesor.

9 PËR NDRYSHIM

Të shtunën, nga mëngjesi deri në mbrëmje, kryetari i PD Lulzim Basha përshkoi Shqipërinë nga Jugu në Veri. Në mënyrë simbolike, ky rrugëtim nga skaji më jugor në atë më verior të vendit, kishte 9 ndalesa, aq sa është dhe numri i PD në fletën e votimit. Kjo është hera e parë që një forcë politike zgjedh një menyrë të tillë për të finalizuar ditët e fundit të fushatës elektorale.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *