Nga shtyrja e orës policore te zgjatja e orarit për gastronominë, rekomandohet lehtësimi i masave anticovid në Kosovë

nga shtyrja e ores policore te zgjatja e orarit per gastronomine rekomandohet lehtesimi i masave anticovid ne kosove
nga shtyrja e ores policore te zgjatja e orarit per gastronomine rekomandohet lehtesimi i masave anticovid ne kosove

Komiteti për menaxhim të pandemisë, në mbledhjen e mbajtur sot ka rekomanduar lehtësim të masave antiCOVID, të cilët pritet të miratohen nesër.
Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar Drin Podrimqaku, këshilltar i ministrit të Shëndetësisë, Rifat Latifi.

Ai tha se ora policore është rekomanduar të zhvendoset në orën 24:00, ndërsa puna e gastronomisë të lejohet deri në orën 23:00.

Për qytetarët që hyjnë në Kosovë do të nevojiten dy doza të vaksinës apo nëse kanë një dozë nevojitet testi PCR. Ministri Rifat Latifi ka thënë se nëse është e nevojshme mund të ketë përsëri shtrëngim të masave.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts