Nga Stambolli në Londër/ UEFA publikon vendet ku do të luhen finalet e Ligës së Kampionëve dhe Europa League deri në vitin 2025  

UEFA ka njoftuar vendet që do të presin finalet e Ligës së Kampionëve dhe Europa League deri në 2025

UEFA ka njoftuar zyrtarisht se Shën Petersburg, Stamboll, Londër dhe Mynih do të presin ndeshjet përkatësisht në 2022, 2023, 2024 dhe 2025, ndërsa në rastin e qytetit, u bë zgjedhja specifike, për shkak të zhvendosjes së finales së këtij viti në Porto për shkak të koronavirusit.

Në të njëjtën kohë, Sevilla, Budapest, Dublin dhe Bilbao do të presin finalet e Europa League me radhë. Zgjedhja e dy të fundit sepse në fund të fundit ata nuk pritën ndeshje për Euro 2020.

Uef

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.