Nga sulmet ndaj gazetarëve te dhuna kundër policisë, Ministria e Brendshme e Kosovës publikon bilancin e trazirave në veri

Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës ka publikuar bilancin e sulmeve gjatë protestave të dhunshme të ditëve të fundit në veri të vendit. Sipas ministrisë, deri tani janë regjistruar 21 sulme ndaj mediave dhe gazetarëve, gjashtë zyrtarë të Policisë së Kosovës janë lënduar e 30 ushtarë të KFOR-it po ashtu, tre prej të cilëve […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts