Nga takimi me Begajn, te përfaqësuesi i Ministrisë së Mbrojtjes dhe FA-të, gjeneralmajori i SHBA-ve: Shqipëria, mbështetje e palëkundur e NATO-s

nga takimi me begajn te perfaqesuesi i ministrise se mbrojtjes dhe fa te gjeneralmajori i shba ve shqiperia mbeshtetje e palekundur e nato s
nga takimi me begajn te perfaqesuesi i ministrise se mbrojtjes dhe fa te gjeneralmajori i shba ve shqiperia mbeshtetje e palekundur e nato s

Këtë javë, gjeneralmajori i SHBA Daniel Lasica, Drejtor i Politikave, Strategjisë, Planifikimit dhe Kapaciteteve të Komandës Europiane të SHBA J5 vizitoi Tiranën dhe u takua me Presidentin Bajram Begaj, si dhe përfaqësues nga Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura të Shqipërisë.

Kjo vizitë thekson angazhimin e Shteteve të Bashkuara për forcimin e bashkëpunimit në fushën e mbrojtjes dhe sigurisë me Shqipërinë.

Shtetet e Bashkuara vlerësojnë mbështetjen e palëkundur të Shqipërisë për aleancën e NATO-s dhe qëndrimin e saj të fortë për sigurinë euroatlantike. Së bashku, ne qëndrojmë të bashkuar në mbështetjen tonë për Ukrainën dhe angazhimin tonë për ruajtjen e paqes, mbështetjen e ligjit ndërkombëtar dhe integritetin kufitar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts