Nga takimi Stalin – Roosevelt, te Putin – Trump, ja të gjitha herët kur udhëheqësit e SHBA janë takuar me ato rusë (FOTO)

Të mërkurën e 16 qershorit, Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden, do të takohet me Presidentin rus, Vladimir Putin, në Gjenevë të Zvicrës.

Të dy liderët janë takuar edhe më herët, por ky do të jetë takimi i parë i tyre që kur Biden u zgjodh President.

Ata pritet të diskutojnë për një gamë të gjerë çështjesh, ndërsa Biden, me takimin me homologun e tij rus, përfundon edhe udhëtimin e tij të parë ndërkombëtarë.

CNN shkruan, se udhëheqësit amerikanë dhe rusë janë takuar disa herë gjatë shekullit të kaluar, herë si aleatë, ndonjëherë si kundërshtarë, ndërsa marrëdhënia mes dy shteteve sipas medias amerikane, është me “dritëhije”.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *