Nga trazira në masakër, thellohet bilanci i viktimave në burgun e Ekuadorit, 116 të vdekur dhe 80 të plagosur

EKUADOR

Një masakër tragjike ka ndodhur tashmë në burgun e Litoral  në Ekuador. 116 të burgosur kanë ndërruar jetë pas trazirave të dhunshme e përgjakshme.

Nga ana tjetër 80 persona janë plagosur, teksa autoritetet e burgut thonë se më shumë trupa të pajetë mund të gjenden në vijim.

Gjithçka nisi me një përplasje mes grupeve teksa burgu ka mungesë sigurie.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *