Nga vizat te fondet e Perëndimit dhe tolerimi i fushatës së Beogradit kundër njohjeve, zbardhet plani i SHBA dhe BE për sanksione ndaj Kosovës

Kosova dhe qeveria Kurti ka qenë në qendër të kritikave të ndërkombëtarëve në lidhje me mënyrën se si u veprua për katër kryetarët e komunave në veri të vendit, që çoi në përshkallëzimin e tensioneve dhe protesta nga qytetarët serbë. Shtetet e Bashkuara ndërmorën të parin hap ndëshkues kundër Kosovës, që ishte pezullimi na stërvitja […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts