Ngelën jashtë Botërorit/ Lojtarët i lanë dhomat e zhveshjes si stallë derrash pas eliminimit ndaj Maqedonisë, reagon Federata Italiane e Futbollit


Eliminimi nga “play-off” e Botërorit la një shenjë shumë të keqe tek Italia me kombëtaren e kaltërt që u bë gazi i botës jo vetëm gjatë ndeshjes, por dhe pas saj.

640-0-ital-1648298997

Lojtarët italianë kishin lënë mbeturina në dhomat e zhveshjes, ku më shumë dukej si stallë derrash se një ambient që qëndrojnë profesionistët. Në lidhje me këtë temë ka folur Federata Italiane e Futbollit, që ka kërkuar falje për atë që u pa në atë dhomë.

Megjithatë krerët italianë kanë cituar se ato plehra që ngelën, nuk ishin të gjithë të lojtarëve dhe stafit.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.