Ngjarja e rëndë në burgun e sigurisë së lartë në Peqin, ndërhyjnë forcat RENEA

ngjarja e rende ne burgun e sigurise se larte ne peqin nderhyjne forcat renea
ngjarja e rende ne burgun e sigurise se larte ne peqin nderhyjne forcat renea

Forcat RENEA kanë mbërritur në burgun e sigurisë së lartë në Peqin për të ndërhyrë dhe për të ndihmuar forcat e policisë së këtij burgu.

Kujtojmë se si i dënuari përjetë Sokol Mjacaj, pas një konflikti me dy të dënuar përjetë, ka qëlluar me armë drejt Arben Lleshi, i cili humbi jetën, si dhe ndaj Indrit Shaqen, i cili është plagosur.

Mjacaj pasi ka vrarë Arben Lleshi dhe plagosur Indrit Shaqja, nën kërcënimin e armës ka tentuar të bëjë pengmarrje, por nuk ia ka dalë. Më pas është izoluar në një nga qelitë duke kërcënuar se nëse dikush i afrohet, do ta qëllojë. Pas rreth një ore, ai ka vendosur të vetëdorëzohet.

Ndërkohë dyshohet se arma është futur në këtë burg përmes një droni.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts