Ngjarja u tentua të fshihet/ Minatori i plagosur u la në hyrje të spitalit në Dibër, 60-vjeçari dërgohet tek Trauma në gjendje kome

ngjarja u tentua te fshihet minatori i plagosur u la ne hyrje te spitalit ne diber 60 vjecari dergohet tek trauma ne gjendje kome
ngjarja u tentua te fshihet minatori i plagosur u la ne hyrje te spitalit ne diber 60 vjecari dergohet tek trauma ne gjendje kome

Një minator ka mbetur i plagosur në minierën e Bulqizës.  60-vjeçari Sh.Ç është aksidentuar në galeri teksa punonte.

Gazetari Enver Doçi raportoi për BalkanWeb se minatori është lënë në hyrje të spitalit në Dibër dhe më pas kur është konstatuar është nisur me urgjencë drejt Traumës.

Ndërkohë lanë qenë të afërmit ata që kanë denoncuar rastin. Bëhet me dije se policia ka ndaluar edhe personin që e ka transportuar.

Ngjarja nuk është bërë publike nga policia dhe nuk dihet se në cilën galeri punonte 60 vjeçari Sh.Ç.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts