Ngjarje e trishtë nga Gjermania, gjendet i pajetë në shtëpinë e tij boksieri “Erdogan”


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur nga bota e boksit, ku boksieri 34-vjeçar, Javuz Ertyrk, është ndarë nga jeta papritur, i cili u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Këln.

pjimage (32)

Rrethanat se si ka ndodhur ngjarja ende nuk dihen zyrtarisht, por sipas mediave në Turqi thuhet se jetën ja mori një infarkt në zemër.

Gjysmë-gjerman e gjysmë-turk, Javuz njihej dhe si boksieri “Erdogan”, pasi vitet e fundit i kishte dalë në mbrojtje kursit autoritar të presidentit turk.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.