Ngjethëse, nëna në Kinë sakrifikon veten për të shpëtuar të bijën nga përmbytjet, autoritetet: Ja si e gjetëm vogëlushen

Një nënë në Kinë ka sakrifikuar jetën e saj për të shpëtuar të bijën e vogël.

Ajo ka mbetur e vdekur gjatë përmbytjeve masive në Kinë, ndërsa para pak vdekjes, ka vendosur të bijën në një zonë të sigurt.

Vajza arriti të nxirrej e gjatë nga rrënojat e një banese të mërkurën. Autoritetet thonë se trupi i nënës së saj u gjet i pajetë një ditë më vonë. Identiteti i gruas nuk bëhet i ditur, ndërsa shpëtuesit, kanë treguar momentet ku kanë shpëtuar të bijën.

“Po dëgjonim të qare fëmije, u afruam për të mësuar ç’po ndodhte. E gjetëm vajzën në një zonë të thatë, e tmerruar në atë errësirë të madhe”, tha një prej pjesëtarëve të kërkim-shpëtimit.

Prej ditësh Kina është duke u përballur me shira të shumta e përmbytje masive. Të paktën 12 persona janë shpallur të vdekur deri më tani, ndërsa qindra të tjerë janë ende të zhdukur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *