Ngrihet alarmi në Zoloten dhe Hirsch, forcat ukrainase në rrezik, rusë drejt rrethimit të tyre

Forcat ukrainase që mbrojnë Zoloten dhe Hirsch janë në rrezik të rrethimit nga trupat ruse, sipas gjeneralëve ukrainas.

“Në drejtimin Toskivka – Pintlysne, armiku pushtoi vendbanimet Pidlisne dhe Mirna Dolina”, tha Shtabi i Përgjithshëm i Ukrainës përmes një njoftimi në Facebook. Forcat ruse gjithashtu përparuan pranë Hirsch, sipas të njëjtit burim.

Përfitimet territoriale të Rusisë ndërprenë lidhjen rrugore veriore midis trupave ukrainase që mbrojnë Zolote dhe Hirsch dhe njësitë ukrainase në Lisichansk.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *