Nigeri, lirohen me shpërblim 10 nga 21 studentët e rrëmbyer

Në Nigeri janë liruar 10 nga 21 studentët e rrëmbyer më 5 korrik.

Sipas lajmit të mediave lokale është paguar shpërblim për lirimin e studentëve të rrëmbyer.

Njoftohet se 10 studentët e rrëmbyer u liruan dhe se 11 studentët tjerë ishin në duart e personave të armatosur.

Më tej thuhet se studentët u ribashkuan me familjet e tyre dhe se gjendja e tyre shëndetësore është e mirë.

Personat e armatosur më 5 shtator rrëmbyen shumë studentë në sulmin e tyre në një shkollë dhe kërkuan shpërblim për lirimin e tyre.

Në Nigeri janë liruar rreth 200 nga 1.400 studentët e rrëmbyer vitin e kaluar.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *