Nikolla lexon njoftimin e PD për zgjedhjen e Bashës edhe kryetar të grupit parlamentar, plas e qeshura në Kuvend

nikolla lexon njoftimin e pd per zgjedhjen e bashes edhe kryetar te grupit parlamentar plas e qeshura ne kuvend
nikolla lexon njoftimin e pd per zgjedhjen e bashes edhe kryetar te grupit parlamentar plas e qeshura ne kuvend

Teksa sot nisi sesioni i ri parlamentar, salla e Kuvendit është përfshirë nga të qeshura.

Shkak është bërë leximi i një kërkese të sjellë nga PD sot në orën 09:00 në sallën e Kuvendit, kur kryepalamentarja Lindita Nikolla prezantoi si kryetar grupi të demokratëve, Lulzim Basha. Ky njoftim ka shkaktuar të qeshura, si nga të majtët dhe të djathtët.

Kujtojmë se në statutin e ri të PD-së u caktua që Basha të ishte dhe kreu i grupit parlamentar. Ndërkohë ai tha sot se këtë detyrë do ia delegojë një nga nënkryetarëve të PD-së.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts