Nikolla reagon pas tensioneve në veri të Kosovës: Situata aktuale nuk i shërben dialogut mes dy vendeve

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka reaguar ndaj tensioneve në Veri të Kosovës. Ajo shprehet se situata aktuale nuk i shërben normalizimit të marrëdhënieve mes dy vendeve, Kosovës dhe Serbisë. “Tensionimi i situatës në Veri të Kosovës nuk i shërben avancimit të procesit të normalizimit të marrëdhënieve mes dy vendeve. Kosova dhe Serbia, me mbështetjen […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts