Nikolla vijon seancën pa ndryshuar rendin e ditës, deputetët e opozitës i bien tavolinave me duar, deputeti i ri betohet mes zhurmave

Për më shumë se një orë Kuvendi është përfshirë nga debatet pas kërkesës së opozitës për të futur në rend të ditës kërkesën e SPAK për dhënien e autorizimit për arrestimin e ish-zv.kryeministrit Arben Ahmetaj.

Maxhoranca nuk e ka pranuar kërkesën duke thënë se duhet të respektohet rregullorja e Kuvendit, që do të thotë se kërkesa do të diskutohet në seancën e të hënës.

Deputetët e PD-së bllokuan foltoren duke mos lënë të vijohet me rendin e ditës, ndërsa kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla kërkoi 5 minuta pushim deri në qetësimin e situatës.

“E di fare mirë që ju debat për zgjedhje nuk bëni dot se po shkoni nga humbja në humbje. Me qëllim rikthimin e seancës në normalitet i kërkoj kryetares së kuvendit 5 minuta pushim, deputetët të qetësohen dhe komisioneri Celibashi të bëhet gati”, tha Balla.

Para ndërprerjessë seancës, mes zhurmës dhe kundërshtisë se opozitës, është betuar deputeti i ri i Kuvendit Arkend Balla, i cili mori mandatin pas dorëheqjes së Rrahman Rrajas.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts