Nipi i tij në kërkim nga policia e Lezhës për terrorin në lokal, reagon deputeti i PS

Deputet i Partisë Socialiste, Rrahman Rraja ka reaguar pasi policia e Lezhës konfirmoi që nipi i tij Ramazan Rraja është shpallur në kërkim si person i dyshuar i përfshirë në një ngjarje të ndodhur 1 muaj më parë.

Në një prononcim për Faxnews, deputeti tha se ka tre muaj që nuk ka folur me nipin e tij.

“Kam tre muaj që nuk kam asnjë kontakt, nuk e dija që ishte i përfshirë në këtë ngjarje. Unë e di se ai është jashtë shtetit”, është shprehur deputeti Rrahman Rraja.

28-vjeçari bashkë me dy shokët e tij dyshohet se tentuan të rrëmbenin një person dhe u futën në një lokal ne fshatin Zejmen te Lezhes me armë e maska.

Policia tha sot në njoftimin për mediat se të tre të dyshuarit rezulton se menjëherë pas ngjarjes janë larguar jashtë vendit.

Shkaku i ngjarjes

rrahman rraja ramazan

Nga tërësia e veprimeve hetimore policia ka zbuluar se për shkak të një konflikti të ndodhur më parë ndërmjet kushëririt të pronarit të lokalit dhe një shtetasi që është mik i shtetasve Ramazan Rraja, Alesio Dobrozi dhe Roan Brahimi, këta tre të fundit, më datë 13.11.2021, kanë shkuar të armatosur, në lokalin në pronësi të shtetasit A. K., dhe kanë kërkuar kushëririn e tij, shtetasin L. M.(K), (i cili më herët ishte konfliktuar me shtetasin Gj. J., mik i tre autorëve të dyshuar).

Shtetasi L. M.(K), në momentet e ngjarjes nuk ka qenë në ambientet e lokalit.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.