Nis ceremonia e pritjes zyrtare të ish-presidentit të SHBA në Kryeministri

Ka nisur ceremonia e pritjes së ish-presidentit të SHBA-së Bill Clinton .

Bill Clinton dhe kryeministri Edi Rama do t’i drejtohen shqiptarëve me një fjalim nga Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, përballë kryeministrisë.

Qytetarë të shumta shihen në bulevard de jo vetëm pasi artistë, si edhe figura politike janë të pranishëm në këtë vizitë zyrtare të Clinton në Tiranë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts