Nis numërimi në Himarë/ Kandidati i PS kryeson me 240 vota kundrejt Fredi Belerit

Vijon procesi i numërimit edhe në Himarë, ku nga 36 kuti në total, deri më tani është numëruar 1.

Sipas rezultateve paraprake nga KQZ, kandidati i PS, Jorgo Goro, ka marrë deri më tani 255 vota, ose 94.44%.

Sakaq, kandidati i koalicionit BF, Fredi Beleri ka marrë 15 vota ose 5.56%, ndërsa kujtojmë se ky i fundit pret rezultatin nga qelia pasi u arrestua nën akuzën e shit-blerjes së votës.

Himara

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Spread the love

Similar Posts