Nis raundi i tretë i bisedimeve Ukrainë-Rusi

16:39 07/03/2022

Ka nisur në Bjellorusi raundi i tretë i bisedimeve nëpërmjet Ukrainës dhe Rusisë. Këtë lajm e ka bërë me dije agjencia shtetërore e medias, Rusia 24. Nuk është bërë e ditur vendndodhja e saktë ku po kryhen këto bisedime.

Sjellim në vëmendje se raundi i parë i bisedimeve u zhvillua më 28 Shkurt, ndërsa i dyti më 3 Mars në Bjellorusi.

Ndërkohë, ministri i jashtëm rus Sergej Lavrov dhe ministri i jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba do të takohen të enjten në Antalia, Turqi, sipas Ministrisë së Jashtme Ruse. Ky informacion nuk është konfirmuar ende nga Ministria e Jashtme e Ukrainës./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.