Nis sot mandatin e tretë, Erion Veliaj betohet si kryetar i bashkisë: Nuk është vetëm e shqiptarëve, Tirana është e të gjithëve

nis sot mandatin e trete erion veliaj betohet si kryetar i bashkise nuk eshte vetem e shqiptareve tirana eshte e te gjitheve
nis sot mandatin e trete erion veliaj betohet si kryetar i bashkise nuk eshte vetem e shqiptareve tirana eshte e te gjitheve

Erion Veliaj betohet si kryetar i bashkisë së Tiranës.

Betimin Veliaj po e zhvillon në tarracën e Bashkisë së Tiranës, vend ku janë zhvilluar edhe të tjera evenimente.

Kujtojmë se ky është mandati i tretë i Veliajt në krye të Bashkisë së Tiranës, pas zgjedhjes së tij për herë të parë në vitin 2015, ku përballë kishte kandidatin e opozitës, Halim Kosova.

Ndërsa në zgjedhjet e 14 majit, Veliaj kishte përballë disa kandidatë, ku kundërshtari më i fortë ishte kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Belind Këlliçi, të cilin e mundi me një diferencë të thellë votash.

“Tirana sot nuk është shtëpia vetëm e shqiptarëve. Nga tani e tutje duhet të flasim nga një Tiranë që në dallim nga koha kur ne rriteshin, sot nuk hyn e del dot nga Tirana pa parë grupime turistësh. Dua që Tirana të jetë e të gjithëve”, ka deklaruar ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts