Nis stërvitja “StrongBalkan 23”, zhvillohet për herë të parë në Shqipëri

Ka nisur stërvitja “StrongBalkan 23”, e cila zhvillohet për herë të parë në Shqipëri.

Njësitë më elitare të Forcave të Armatosura nga rajoni i Ballkani Perëndimor, Forcat Speciale, janë mbledhur në Shqipëri për të rritur më shumë bashkëpunimin rajonal, por dhe duke rritur nivelin profesional, aftësimin taktik, operacional e strategjik, për të përballuar sfidat komplekse që paraqet sot mjedisi i sigurisë.

Operativët e Forcave Speciale nga 8 shtete të Ballkanit Perëndimor do të stërviten së Bashku deri më datën 12 nëntor. Fotot nga stërvitja e përbashkët janë ndarë në Facebook nga ministri i mbrojtjes Niko Peleshi.

398683918 895925341892177 55632641383579760 N
398683918 895925341892177 55632641383579760 N
398691040 895925418558836 975165761473714623 N
398691040 895925418558836 975165761473714623 N
398707498 895925408558837 5439907521467966474 N
398707498 895925408558837 5439907521467966474 N
398713626 895925391892172 6699255550680526147 N
398713626 895925391892172 6699255550680526147 N
398724226 895925388558839 4548683523265220185 N
398724226 895925388558839 4548683523265220185 N
398748191 895925365225508 4607786088279826710 N
398748191 895925365225508 4607786088279826710 N
398780194 895925345225510 1678694900932006110 N
398780194 895925345225510 1678694900932006110 N

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts