Nisma e re e Premier Ligës, kërkojnë të “shpërblejnë” klubet dhe lojtarët e… vaksinuar

Premier Liga po vlerëson mundësinë e “shpërblimit” të klubeve të cilët kanë avancuar me fushatën e vaksinimit tek lojtarët edhe stafet e tyre.

PREMIER LIGA 1

Aktualisht janë vetëm shtatë klube të Premier Ligës që kanë të gjithë lojtarët të vaksinuar totalisht me të dyja dozat e certifikuara nga Agjencia Europiane e Barnave, por pa e bërë ende të qartë për opinionin publik llojin e “shpërblimit” për klubet.

Premier Liga me anë të një letre të drejtuar klubeve ka shpjeguar se vaksinimi komplet me të dyja dozat e vaksinës do të jetë një kriter kryesor e qeverisë britanike.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.