“Nismë për sjelljen e universiteteve të huaja publike në Shqipëri”- Edi Rama takon ministrin spanjoll, ja mesazhi i kreut të qeverisë
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot takime në Ministrinë e Universiteteve në Spanjë.

rama 2

Përmes një postimi në rrjetet sociale kreu i qeverisë bën me dije se takimi me ministrin Manuel Castells Oliván u zhvillua në kuadër të nismës për sjelljen e universiteteve të huaja publike në Shqipëri.

Madrid, Spanjë – Në Ministrinë e Universiteteve me Ministrin Manuel Castells Oliván, në vijim të nismës për sjelljen e universiteteve të huaja publike në Shqipëri”, shkruan Rama në rrjetet sociale.

Më herët Rama u shpeh se vizita e pare zyrtare e nivelit të lartë në Spanjë hap një faqe të re në marrëdhëniet me potencial bashkëpunimi politik, ekonomik, arsimor dhe kulturor mes dy vendeve.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.