Një avion me 11 anëtarë të ekuipazhit rrëzohet në Kamerun

nje avion me 11 anetare te ekuipazhit rrezohet ne kamerun
nje avion me 11 anetare te ekuipazhit rrezohet ne kamerun

Në deklaratën e Ministrisë së Transporteve, thuhet se komunikimi me radio është ndërprerë menjëherë pas nisjes së avionit nga aeroporti i Nsimalenit në mesditë.

Në deklaratë, thuhet se avioni u rrëzua me 11 personel në një zonë pyjore në vendndodhjen Nanga-Eboko, rreth 130 kilometra në veri të Yaounde.

Në deklaratë, ku thuhet se ekipet e kërkim-shpëtimit ishin gati të arrinin në zonën ku u rrëzua avioni, dhe u bënë thirrje banorëve të rajonit për t’i ndihmuar.

Mësohet se avioni po transportonte ndihma humanitare.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts