Një burrë rrihet dhe grabitet duke shkuar te makina e tij, pak sekonda pasi bleu 300 iPhone në një dyqan Apple në New York

Një burrë në Shtetet e Bashkuara bleu 300 iPhone 13 s dhe u grabit në dalje. Grabitës të paidentifikuar i vodhën viktimës gjysmën e celularëve.

Burri i paidentifikuar shkoi në dyqanin e famshëm Apple në New York City , SHBA, dyqani Apple Fifth Avenue që është hapur 24 orë në ditë.

Viktima, i cili doli nga dyqani rreth orës 01:45, doli me 300 iPhone në tre çanta dhe filloi të ecë drejt makinës së tij.

Dy burrat, të cilët dolën nga një automjet duke iu afruar burrit, i kërkuan që ai t’u jepte çantat.

Mes grabitësve dhe personit që nuk ka dashur të japë telefonat ka shpërthyer sherri. Më pas hajdutët morën një nga çantat e burrit duke e rrahur dhe më pas u larguan me shpejtësi.

Ekipet e policisë njoftuan se në çantë ndodheshin 125 iPhone 13 me vlerë 95 mijë dollarë.

Mësohet se viktima, e cila është goditur me grusht në fytyrë, ka pësuar lëndime të lehta dhe pas ndërhyrjes së parë në vendngjarje ka dalë nga spitali.

Nga autoritetet u njoftua se burri blen rregullisht një numër të madh iPhone dhe i shet telefonat në dyqanin e tij.

Departamenti i Policisë së Nju Jorkut ka nisur një hetim për grabitjen

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *