Një copëz kuqezi në Europian, ja 9 futbollistët shqiptarë që do të marrin pjesë


Ndonëse Shqipëria nuk merr pjesë, në Europian do të ketë një copëz kuqezi. Janë plot 9 lojtarë me origjinë shqiptarë që do të marrin pjesë në këtë eveniment madhështor.

s3.reutersmedia.net_2

Tre lojtarë shqiptarë janë të Zvicra, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Admir Mehmedi. Ndërkohë 6 shqiptarë të tjerë janë te Maqedonia e Veriut, me këta të fundit që kualifikohen në Europian për herë të parë në histori.

Visa Musliu, Egzon Bejtulai, Ezgjan Alioski, Arijan Ademi, Enis Bardhi dhe Ferhan Hasani, janë lojtarët shqiptarë që do të luajnë me Maqedonin në Euro2020.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *