Një ditë pas takimit me Presidenten Osmani, kongresmeni amerikan: Diskutuam për raportet strategjike mes dy vendeve!

Kongresmeni amerikan Mike Turner, ka reaguar pas takimit të zhvilluar me Presidenten Vjosa Osmani gjatë vizitës në Kosovë. Në statusin e tij në rrjete sociale, Turner thote se gjatë takimin me Osmanin diskutuan për marrëdhënie mes vendit të tij dhe Kosovës, si edhe për marrëveshjen e Ohrit. Një marrëveshje që ka të bëjë normalizimin e marrëdhënieve […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts