Një ditë pasi iu dha drita jeshile, kryeministri francez, Jean Castex vaksinohet live me AstraZeneca

FRANCE

Kryeministri i Francës, Jean Castex mori dozën e parë të vaksinës së AstraZeneca në një transmetim live në televizion, për të rritur besimin e publikut te vaksinat.

Ditën e sotme autoritetet franceze rinisën procesin e vaksinimit, i cili u pezullua për disa ditë për motive sigurie pas disa rasteve të raportuara me mpiksje gjaku.

Pasi bëri vaksinën në spitalin e Saint-Mande në Paris, Castex 55 vjec iu bëri thirrje qytetarëve që të vaksinohen masivisht për të ndërprerë zinxhirin e infektimeve.

Gjatë ditës së sotme pritet të vaksinohet dhe kryeministri britanik, Boris Johnson, i cili lajmëroi dje se do të marr sot vaksinen AstraZeneca.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.