Një duel i zjarrtë për biletën e fundit të çerekfinaleve, publikohen formacionet zyrtare të Austri-Turqi

nje duel i zjarrte per bileten e fundit te cerekfinaleve publikohen formacionet zyrtare te austri turqi


Dueli i sotëm mes Austrisë dhe Turqisë mbyll fazën e parë me eliminim direkt në Euro 2024 dhe vulos emrat e 8 çerekfinalisteve të turneut.

sadasdsadsadsadsadsa

Dy skuadrat në fjalë kanë bërë paraqitje mjaft të mirë në fazën në grupe, sidomos Austria e cila fitoi grupin e vet në të cilën ishin pjesë edhe Franca dhe Holanda. Por edhe Turqia shihet si një skuadër e cila falë talenteve të reja që ka, mund të kërkojë të bëjë surprizën në këtë Europian, ku ndiqet një numër i madh tifozësh.

Arnautoviç udhëheq sulmin austriak në ndeshjen e sotme, ndërsa në radhët e ekipit turk, ka hapësira nga minuta e parë për dyshen e talenteve Gyler-Jilldiz.

FORMACIONET ZYRTARE

saddsadsadasdasdasdsasda

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts