Një film për krimet e Bashkimit Sovjetik, sociologu Mërtiri: Regjimet mbahen nga dhuna dhe krimi, njerëzit vriteshin me kuota

nje film per krimet e bashkimit sovjetik sociologu mertiri regjimet mbahen nga dhuna dhe krimi njerezit vriteshin me kuota
nje film per krimet e bashkimit sovjetik sociologu mertiri regjimet mbahen nga dhuna dhe krimi njerezit vriteshin me kuota

Sociologu Ergys Mërtiri ka folur në studion e News24 sot për një film të prezantuar sot, i cili prezanton krimet e kryera në Bashkimin Sovjetik.

Mërtiri u shpreh se filmi trajton krimet e kryera ndaj civilëve nga ana e diktatorëve të kohës, Josif Stalin dhe atij nazist Adolf Hitler.

Sipas tij publiku është shumë i njohur me atë që ka ndodhur në regjimin nazist, por shumë më pak dihet se çfarë ndodhte në kampet sovjetike.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts