Një i vrarë dhe 2 të plagosur nga shpërthimi në një fabrikë çeliku në Iranin qendror

Të paktën një person u vra dhe dy të tjerë u plagosën në një shpërthim në fabrikën e çelikut Bafaq në provincën qendrore Yazd në Iran të premten, njoftoi agjencia zyrtare e lajmeve IRNA.

Sipas departamentit të urgjencës në Yazd, një person ka vdekur në vendin e ngjarjes para mbërritjes së ekipeve të shpëtimit. Dy persona të plagosur u dërguan në një spital në qytetin Bafaq.

IRNA tha se shkaku i aksidentit është nën hetim, por raporti paraprak i departamentit të urgjencës Yazd tregoi se shpërthimi ndodhi gjatë saldimit në fabrikën e çelikut.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts