Një i vrarë pasi raketat e armikut godisin një ndërtesë banimi në rrethin e Nikopolit

nje i vrare pasi raketat e armikut godisin nje ndertese banimi ne rrethin e nikopolit
nje i vrare pasi raketat e armikut godisin nje ndertese banimi ne rrethin e nikopolit

Forcat ruse kanë granatuar komunitetin Marhanets në rrethin e Nikopolit me raketahedhës të shumëfishtë Grad, duke vrarë një person.

Lajmi u bë i ditur nga Valentyn Reznichenko, kreu i administratës ushtarake rajonale të Dnipropetrovsk,  në Telegram.

Pasdite, rusët bombarduan sërish rrethin e Nikopolit. Ata goditën me Grads komunitetin Marhanets. Një banor i zonës u vra”, shkruan ai.

Një raketë ruse goditi një ndërtesë banimi. Detajet e granatimeve po zbardhen.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts