“Një ikonë e kulturës shqiptare u shua”! Politikanët mesazhe prekëse për ndarjen nga jeta të regjisores së njohur

Është ndarë nga jeta në moshën 49-vjeçare regjisorja Vjosa Berisha. Ajo shquhet për një karrierë të bujshme profesionale, me shumë projekte filmike.

Vdekja e saj ka lënë një boshllëk të madh për miqtë, familjarët e të gjithë ata që e njohur nga afër.

Krahas figurave publike nga fusha e artit e kulturës, për vdekjen e Berishës shprehën ngushëllime edhe disa nga politikanët.

Vlora Çitaku, Blerta Deliu, Uran Ismaili, Adriana Matoshi, Daut Haradinaj dhe Meliza Haradinaj – kanë qenë disa nga figurat politike që reaguan për vdekjen e regjisores kosovare.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.