Një jetimore në Ukrainë goditet nga granatimet e forta ruse

nje jetimore ne ukraine goditet nga granatimet e forta ruse
nje jetimore ne ukraine goditet nga granatimet e forta ruse

17:22 25/02/2022

Një jetimore në Vorzel, në një qytet të vogël rreth 40 km larg Kievit është goditur nga granatimet e forta ruse, ka thënë Prokurorja e Përgjithshme e Ukrainës.

Iryna Venediktova shkroi në Facebook se granatimet ruse e goditën një jetimore në qytet ku strehohen 50 fëmijë. Ajo tha se nuk kishte viktima dhe vuri në dukje se “po merren masa për evakuuimin e tyre”.

Në të njëjtën kohë, zyrtarët ukrainas njoftuan se një numër fëmijësh ishin plagosur nga granatimet ruse të qytetit të Okhtyrka në rajonin lindor të Sumy./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts