Një libër i ri nga Ismail Kadare? Botuesi Bujar Hudhri: La dorëshkrime, i takon familjes t’i publikojë

Homazhet për gjeniun e letrave shqiptare, Ismail Kadare, dje bënë bashkë njerëz nga fusha të ndryshme. Politikanë, artistë, shkrimtarë, miq e bashkëpunëtorë kanë qenë në homazhet që u zhvilluan pranë Teatrit të Operas dhe Baletit. Emrat më të spikatur të letërsisë nuk munguan në homazhet e kolosit të letërsisë. Bujar Hudhri zbuloi dje se Kadare Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts